Щорічно, починаючи з 2000-ого року, за ініціативи Міжнародного союзу боротьби з онкологічними захворюваннями 4 лютого стали відзначати Всесвітній день боротьби проти раку.

Відтепер кожного року у цей день за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я і Міжнародного агентства з вивчення раку Міжнародний союз боротьби з раком проводить масову інформаційну кампанію серед різних верств населення з метою підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання та про завдання, що стоять перед світом в боротьбі з раком.

Згідно даних ВООЗ: від раку щорічно вмирають мільйони людей, більше 60% випадків захворювання на рак припадають на країни Африки, Азії, Центральної й Південної Америки. У цих регіонах відбувається 70% всіх випадків смерті від раку.
   Як відомо, виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти за допомогою таких норм здорової поведінки, як: обмеження паління; фізична активність, збалансована й здорова їжа; вакцинація проти вірусів, що викликають рак печінки і шийки матки; уникання тривалого перебування на сонці та в соляріях.

Варто пам’ятати, що завдяки усуненню або зведенню до мінімуму впливу факторів, які можуть викликати неконтрольований злоякісний ріст клітин можна запобігти захворюванню на рак!

Бережіть своє здоров'я !