До уваги платників податків, розпорядників коштів !

Дата: 05.12.2019 19:26

До уваги платників податків, розпорядників коштів

Удосконалення системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі з  урахуванням вимог міжнародних стандартів (IPSAS)

Відповідно до постанови правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» та у зв’язку із запровадженням Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 №1203, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 25.01.2014 за №161/24938 (далі – План рахунків), а також з метою реалізації одного з пріоритетних напрямів діяльності Казначейства - оптимізації кількості учасників системи електронних платежів НБУ шляхом переходу на централізацію видатків розпорядників/одержувачів коштів місцевих бюджетів Казначейством реалізовується три масштабні проекти:

• запровадження нового Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі з 01.01.2020;
  • централізація видатків місцевих бюджетів з подальшим закриттям МФО на рівні областей з 01.01.2020;
  • перехід на використання міжнародного номеру IBAN органами Казначейства з 12.01.2020.

Перехід на новий План рахунків органами Казначейства відбувається паралельно із заходами щодо реформування системи електронних платежів, яка реалізується Національним банком України, і передбачає запровадження міжнародного номеру банківського рахунка IBAN, який налічуватиме 29 знаків. При адаптації АС «Є-Казна» до Плану рахунків були враховані вимоги Національного банку України до побудови номерів банківських рахунків у форматі IBAN, які передбачають довжину аналітичного рахунка 29 знаків.

Невід’ємною частиною реалізації вищезазначених проектів є:

• забезпечення отримання від розпорядників/одержувачів бюджетних коштів документів щодо закриття та відкриття рахунків відповідно до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженим наказом МФУ від 22.06.2012 №758, зареєстрованим в Мінюсті 18.07.2012 за № 1206/21518;
  • внесення змін, у разі необхідності, до договорів на розрахунково-касове обслуговування (у т.ч. на закупівлю товарів, робіт і послуг) у зв’язку із переходом на новий план рахунків бухгалтерського обліку, використанням міжнародного номеру IBAN та впровадженням централізованої моделі здійснення видатків місцевих бюджетів;
  • відкриття рахунків за новим Планом рахунків у форматі IBAN на єдиному МФО;
  • доведення реквізитів рахунків до учасників бюджетного процесу, органів що контролюють справляння надходжень бюджету, фондів соціального страхування та центрів зайнятості, інших клієнтів.