Мельнице-Подільська громада
Тернопільська область, Чортківський район

Пам'ятки безпеки!!!!

         Фото без опису

      Яка відповідальність загрожує за підпал трави

Восени починається сезон паління сухостою, листя та інших бур’янів. Але за такі дії в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. В яких випадках можна відбутись штрафом, а коли вам загрожує обмеження чи позбавлення волі — роз’яснюють юристи системи безоплатної правничої допомоги.

  За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади — вам загрожує  штраф від 3060 грн до 6120 грн. Якщо ви посадова особа, доведеться сплатити штраф від 15300 до 21420 гривень.

 

   За пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом вам загрожує кримінальна відповідальність. Вона передбачає штраф від 91800 до 153000 гривень, обмеження або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Якщо під час такої пожежі загинули люди, тварини(масово) або пожежа спричинила інші тяжкі наслідки — вам загрожує позбавлення волі строком від 5 до 10 років.

   Зверніть увагу! Оскільки в Україні триває воєнний стан — спалювання сухостою може бути прирівняне до диверсій. В березні 2022 року Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, якими посилила відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. До переліку злочинів у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів додали навмисні підпали, зокрема сухої рослинності. Тож за спалювання сухої трави, в умовах воєнного стану, вас можуть ув’язнити строком на 15 років або довічно ув’язнити з конфіскацією майна.

Якщо потрібна консультація юриста — звертайтеся телефоном, в телеграмі, фейсбуці чи інстаграмі, усі контакти: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/

                                 

 Увага! Небезпечний шкідник – сарана!

Серйозну небезпеку сільськогосподарським культурам становлять саранові, які є одними із найагресивніших та найшкідливіших комах у світі. Особливо небезпечними є стадні види, які здатні до масових розмножень, завдаючи великих збитків сільському господарству. Наявність сарани на території України становить серйозну загрозу для врожаю, тому вжиття термінових заходів є надзвичайно важливим.

У зв’язку із тим, що на території України відомі випадки виявлення небезпечного шкідника - сарани перелітної (Locusta migratoria) та запровадження особливого режиму захисту рослин, Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області звертає увагу всіх сільськогосподарських підприємств, організацій та громадян, що відповідно до статті 5 Закону України «Про захист рослин» під час проведення обстежень сільськогосподарських та інших угідь необхідно звертати максимальну увагу на розвиток і поширення особливо небезпечних шкідливих організмів, зокрема і сарани перелітної.

Сарана – типовий поліфаг, харчується усіма рослинами, проте надає перевагу злаковим культурам – кукурудзі, просу, сорго, пшениці, а також очерету, пирію тощо. На території Україні з родини саранових поширені до 20 видів, найбільше з яких – прус італійський і сарана перелітна (азіатська) та її підвиди. Розвиток саранових має циклічність, яка залежить насамперед від погодних умов та сонячної активності. Всі саранові, що поширені в Україні мають одну генерацію на рік. В наших кліматичних умовах зима і є основним стримуючим фактором поширення шкідника. Одна доросла особина сарани може відкласти яйця лише раз – у вересні. Низькі зимові температури та відповідний комплекс агротехнічних заходів сприяють зменшенню чисельності шкідника.

У спекотні дні тіло саранових випаровує велику кількість води, для поповнення якої вони поїдають рослини (тобто не через голод, а спонукані спрагою). Шкідливість личинок зростає, коли вони переходять у старші віки, особливо за спекотної погоди (20-28°С). Високі температури повітря часто спричиняють масовий рух личинок, зазвичай в одному напрямку, на пошуки соковитої рослинності, зокрема в посіви сільськогосподарських культур. На культурних рослинах вони об’їдають усі наземні частини, насамперед листя, на зернових – відгризають колоски, поїдають також і соковиті плоди. Дорослі саранові групами перелітають на відстані до кількох десятків кілометрів. Але під час сильних вітрів зграї стадних саранових може заносити ще далі.

Згрупувавшись, сарана мандрує пішки та з’їдає всі рослини на своєму шляху. Спочатку за добу комахи проходять до 150 м, згодом – більше 1 км, а через три тижні здатні долати вже по декілька десятків кілометрів. Перетворившись на імаго з розвинутими крилами, сарана піднімається у повітря й летить на висоті 600 м, долаючи за добу до 300 км. Одна особина сарани за період життя з’їдає до 500 г зелені, а потомство однієї самиці — таку кількість трави, яка достатня на 1 рік двом вівцям. 

 Сарана перелітна має дуже широку область поширення. Вона живе і в пустелях, і в місцях, де досить волого та холодно. Тобто вона має змогу пристосовуватися до дуже різних умов.

Незважаючи на те, що на території Тернопільської області поширення цього шкідника не відмічено, необхідно провести комплекс профілактичних заходів із попередження його поширення, оскільки в умовах посушливої погоди ареал поширення, чисельність та шкодочинність шкідника може збільшитися.

При виявленні скупчення саранових слід терміново здійснити заходи щодо обмеження розповсюдження даного шкідника. Для прийняття рішень щодо захисту посівів вирішальне значення мають своєчасно й ретельно проведені обстеження сільськогосподарських угідь. Обстеження краще проводити після сходу сонця й до 9 години або з 18 години і до заходу сонця, коли саранові в стані відносного спокою перебувають на рослинах.

Стратегія і тактика обмеження розповсюдження шкідливості саранових повинна будуватись на основі ефективних агротехнічних, організаційно-господарських і винищувальних заходів. Захисні обробки посівів проти саранових розпочинають за масової появи личинок першого віку. Обприскування виконують за чисельності італійського пруса 2–5 екз. на кв. м., нестадних саранових — 10–15 екз. на кв. м. При проведенні захисних обробок необхідно використовувати інсектициди згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» з дотриманням регламентів їх застосування.

З метою оперативного здійснення заходів стосовно обмеження масового розвитку та поширення особливо небезпечних шкідливих організмів, в тому числі і з родини саранових, у разі їх виявлення просимо невідкладно інформувати Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській за адресою:  вул. Чернівецька, 24а, м. Тернопіль, 46006, (тел. 0352-52-18-14, е-mail: fitobezpeka@dpss-te.gov.ua).

Додатково інформуємо, що відповідно ст. 18 Закону України «Про захист рослин» підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин проводити систематичні обстеження угідь, посівів, насаджень, продукції рослинного походження, сховищ тощо і в разі виявлення поширення шкідливих організмів інформувати про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин, тобто Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Разом з цим, повідомляємо, що порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Статтею 21 Закону України «Про захист рослин» визначено, що відповідальність за порушення законодавства про захист рослин несуть особи, винні за неповідомлення (приховування) або надання неправдивої інформації про загрозу посівам, деревним насадженням, іншій рослинності відкритого та закритого ґрунту, а також продукції рослинного походження від шкідливих організмів.Фото без опису

Фото без опису Фото без опису
Фото без опису Фото без опису

Чортківське районне  управління Головного

управління Держпродспоживслужби

в  Тернопільській області ІНФОРМУЄ :

 

ПЕРОРАЛЬНА ІМУНІЗАЦІЯ ДИКИХ М’ЯСОЇДНИХ ТВАРИН !!!

Сказ – одна з найнебезпечніших хвороб, спільних для тварин та людей, яка уражає центральну нервову систему з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і без лікування завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини, однак, основним джерелом  сказу є червона лисиця.

Завдяки впровадженню широкомасштабної імунізації собак і здійсненню суворих ветеринарно-санітарних заходів,  сказ, джерелом збудника якого були собаки, майже ліквідований як епізоотія.  Вакцинація проводиться тільки домашніх тварин, а небезпека йде від тварин з дикої фауни, яких не можна піддати класичним щепленням.

          Напружена епізоотична ситуація щодо сказу в Україні та зокрема у Чортківському районі Тернопільської області і в громаді потребує дієвих заходів профілактики і боротьби з цією хворобою. У зв’язку зі стійкою циркуляцією вірусу серед диких тварин, особливе місце в системі заходів боротьби зі сказом займає пероральна імунізація диких тварин. Цьогоріч заплановано проведення  кампанії з такої імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом наземного розподілу принад з вакциною. У зв'язку з воєнним станом, використовують лише наземний розподіл принад. .

В основі програм боротьби зі сказом природного типу  були заходи, що спрямовані на зниження щільності популяції лисиць – основного джерела збудника інфекції. Проте такий вплив мав тимчасовий ефект, тому що популяція лисиць має здатність до швидкого відтворення, а пероральна вакцинація диких м'ясоїдних тварин гарантує формування стійкого імунітету проти хвороби на відповідній території.

В квітні-травні  2024 року заплановано провести весняну кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Під час кампанії будуть застосовуватись спеціальні приманки із антирабічною вакциною для диких м’ясоїдних, яка безпечна для людей та інших тварин.

        Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; безпечна для інших тварин, для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах. Розповсюдження вакцини відбуватиметься польовими та лісовими угіддями поза територіями населених пунктів, боліт, водоймищ, авто - та залізничних  шляхів.

        Звертаємось до мешканців громади, що  при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за розуміння!

Фото без опису

                

 

 

Фото без описуФото без опису

Telegram: Contact @tgsn_ua

   Під час однієї із оголошених ракетних загроз силами протиповітряної оборони Збройних Сил України відкривався вогонь на ураження по повітряних цілях (крилатих ракетах) над територією Чортківського району. Попередньо встановлено, що було уражено дві повітряні цілі, які впали без детонації бойової частини, орієнтовно в районах населених пунктів Білобожниця – Бучач, Заводське – Залісся (в сільськогосподарських полях). Проведений пошук результатів не дав. З метою вжиття заходів щодо недопущення загибелі, травмування людей, знищення сільськогосподарської техніки та продукції, у разі виявлення підозрілих предметів схожих на крилаті ракети або їх уламки під час збирання врожаю прошу негайно інформувати підрозділи ДСНС України, Національної поліції, Служби безпеки України та керівництво військової частини А 1915.

 

        Місцевий стаціонарний пункт обігріву  постраждалих громадян від переохолодження, який знаходиться  за адресою смт. Мельниця-Подільська вул., Незалежності 24 (Що знаходиться  у приміщені «НКП Мельнице-Подільська селищна лікарня»). Контактний телефон пункту обігріву  2 – 11 – 48.

                ДСНС застерігає! Не допускайте переохолодження організму. Тепло одягайтеся та не зловживайте алкогольними напоями, думка про те, що алкоголь зігріває – хибна. Будьте обережними під час руху на засніжених та слизьких дорогах. Не залишайте дітей без нагляду. Не нехтуйте елементарними правилами безпеки.

 

 

Фото без опису

Контактний телефон місцевої пожежної частини Мельнице-Поділської селищної ради 4-12-57.

 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь