Народний аматорський обрядово-фольклорний колектив будинку культури села Кудринці Мельнице-Подільської ОТГ !

Дата: 06.01.2021 17:28

З давніх прадавніх часів у селі Кудринці велично святкують Різдво Ісуса Христа. З настанням Вифлиємської зірки на небі 6 січня кожна родина починає прославляти народження  Ісусика зі святого вечора, з святої вечері.

Ось і цього року учасники народного аматорського обрядово-побутового фольклорного ансамблю «Кудринчани» Кудринецького будинку культури, свято Різдва розпочали саме з святого вечора, а продовжили урочистою колядою. Зазвичай колектив «Кудринчани» Різдвяну коляду розпочинає у Божому храмі, але у зв’язку з пандемією усі виступи проходять у формі онлайн. І саме Сушко Володимир Ігорович директор Тернопільського обласного методичного центру народної творчості, голова ради директорів обласних центрів народної творчості України при Міністерстві культури і інформаційної політики запропонував колективу «Кудринчани» відзняти коляду і святий вечір у формі онлайн.

І ось усі учасники від найменшої дитини до сивочолих дідусів почали готуватись ще з більшим натхненням, колядки повторяти , нові вивчати, костюми прасувати, адже всі розуміють іде одне з найвеличніших свят у році .

Тож так і хочеться сказати :

На столі 12 страв,

А в душі святе добро.

Це буває на Різдво.

Хай смачна кутя уддастся,

Хай в кожній сім’ї панує щастя,

Щоб весела коляда

Мир вам в хату принесла