Мельнице-Подільська громада
Тернопільська область, Чортківський район

Борщівського управління Держпродспоживслужби повідомляє!!!

Дата: 07.02.2022 16:34
Кількість переглядів: 827

Фото без опису

Проведення диспансеризації та ідентифікації тварин в особистих підсобних господарствах.

Ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону і профілактику здоров'я худоби і, як наслідок, - здоров'я людей, володіти  достовірною інформацією про умови виробництва харчових продуктів. Для споживання якісних та безпечних харчових продуктів необхідно забезпечити  простежуваність по принципу «Від лану до столу», що регламентується Законом України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», «Порядком ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби», «Порядком оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби». Ідентифікації та реєстрації підлягають усі тварини, які перебувають, розводяться або утримуються на території України. Законодавство розповсюджується і на власників тварин, які утримують та/або розводять тварин для власного споживання. Переміщення тварин (купівля/продаж, здача на забій)  може здійснюватися тоді, коли тварина ідентифікована, зареєстрована в Реєстрі та на неї видано паспорт. Для ідентифікації тварини необхідно звернутися до лікаря держаної ветеринарної медицини, який обслуговує Ваш населений пункт. Спеціаліст допоможе Вам  заповнити заяву   на  проведення ідентифікації та реєстрації тварин установленої форми, прикріпить бирку єдиного зразка тварині на кожне вухо. На  обох  бирках  вказано  один і той самий ідентифікаційний  номер, який  дасть змогу ідентифікувати кожну тварину. Державним лікарем ветеринарної медицини  заповнюється реєстраційна картка великої рогатої худоби, в якій вказуються дані про стан здоров’я тварини та епізоотичний стан.  Після цього інформацію про тварину буде занесено до Єдиного державного  реєстру тварин, оформлено та видано паспорт тварини. Кожна  тварина,  яка  народилася,  повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство.

     Якщо одну з бирок,  прикріплених на вухо тварини,  було втрачено  чи  пошкоджено  таким чином,  що ідентифікаційний номер, нанесений на ній,  не читається - необхідно звернутися до фахівця, що проводив ідентифікацію Вашої тварини та замовити дублікат бирки з тим самим ідентифікаційним номером.

     При продажі/купівлі, здачі тварини на забій необхідно звернутися до  державної лікарні ветеринарної медицини, де Вам буде видано супровідні ветеринарні документи на тварину, заповнено відомість переміщення та зворотній бік її паспорта.  Власник повинен зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення її з господарства; подавати дані ветеринарному спеціалісту, усі переміщення тварин протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій.

     За Порушення вимог законодавства України з питань ідентифікації та реєстрації тварин власниками/утримувачами великої та дрібної рогатої худоби, свиней та коней статтею 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення  передбачено адміністративну відповідальність, а саме:

 - неподання для реєстрації даних про ідентифікованих тварин,  їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;

-  переміщення тварин без ідентифікаційних документів;

- проведення забою, утилізації неідентифікованих та незареєстрованих тварин;

- неподання для реєстрації даних про здійснення забою та утилізації тварин;

- неподання для реєстрації даних про господарства, що займаються  продажем тварин, наданням послуг зі штучного осіменіння та організацією виставок тварин;

- здійснення продажу, проведення виставок і штучного осіменіння  неідентифікованих та незареєстрованих тварин.

Вказані правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб - підприємців, уповноважених осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

 В лютому місяці на території населених пунктів територіальної громади розпочалось проведення диспансеризації та інвентаризації тварин у індивідуальних господарствах населення для актуалізації даних в Єдиному державному реєстрі тварин та оновлення даних щодо сільськогосподарських та домашніх тварин і птиці, які підлягають діагностичним дослідженням та профілактичним ветеринарним заходам.                                                                

Підсумовуючи вищесказане, ще раз наголошуємо, що згідно статті 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», від неідентифікованих корів заборонено прийом  молока на молокопереробні підприємства, а також забій неідентифікованих тварин на забійних та м’ясопереробних підприємствах,  на агропродовольчих ринках заборонено продаж м’яса,  молока та молочних продуктів від тварин що не пройшли реєстрацію та ідентифікацію в установленому порядку .

Шановні громадяни, просимо з розумінням поставитись до даного заходу,  сприяти роботі ветеринарних спеціалістів, а у випадку невиконання вимог законодавства, порушників буде притягнено до адміністративної відповідальності.

Консультацію щодо проведення ідентифікації тварин можна отримати по  в робочі дні  з 08.00. до 17.00  год. по  телефонах 03541- 21312, +380981717085.

                                                                                           Борщівське управління

Держпродспоживслужби

 в Тернопільській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь